CHONDROXAN pies 500 ml

Kod: 15073
60,70 zł / szt
Na stanie

Na zdrowe stawy i aparat ruchu
Chroni przed uszkodzeniem i zmniejsza zużycie stawów u psów. U psów obciążonych fizycznie, starych psów, u psów dużych ras itp. dochodzi do znacznego obciążenia stawów, które objawia się następnie jako skrócenie długości ich życia. Zapobiega temu skuteczne i odpowiednio wczesne odżywienie stawów.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Na zdrowe stawy i aparat ruchu
Chroni przed uszkodzeniem i zmniejsza zużycie stawów u psów. U psów obciążonych fizycznie, starych psów, u psów dużych ras itp. dochodzi do znacznego obciążenia stawów, które objawia się następnie jako skrócenie długości ich życia. Zapobiega temu skuteczne i odpowiednio wczesne odżywienie stawów.

CHONDROXAN jest suplementem żywieniowym z wyjątkowym kompleksem substancji czynnych, służy do regeneracji chrząstek stawowych, złagodzenia bólu stawów, poprawienia ruchliwości i spowolnienia dalszego uszkadzania chrząstek stawowych. Płynna forma preparatu jest dużo bardziej skuteczna niż formy stałe czy proszkowe, ponieważ zapewnia szybkie wchłanianie i maksymalne wykorzystanie substancji czynnych.

Glukozamina jest naturalnym składnikiem chrząstki i mazi stawowej. Stymuluje tworzenie nowej chrząstki, działa przeciwzapalnie i chroni stawy przed uszkodzeniem..

Chondroityna jest podstawowym składnikiem substancji międzykomórkowej chrząstki. Jej obecność prowadzi do polepszenia właściwości mechanicznych i elastycznych. Wiąże ze sobą wodę i dzięki temu pomaga zachować mocną i elastyczną chrząstkę. Spowalnia, ewentualnie całkowicie zatrzymuje postęp zmian zwyrodnieniowych w uszkodzonej chrząstce..

MSM pomaga w regeneracji chrząstek, ścięgien, ale także kości i mięśni. Zawiera łatwo przyswajalną siarkę, ważną w procesie tworzenia kolagenu. Eliminuje wpływ produktów toksycznych (kwasu mlekowego) w procesie beztlenowego wytwarzania energii. Uczestniczy w regeneracji i odżywianiu chrząstki stawowej, ma działanie przeciwzapalne, pomaga też likwidować obrzęki.. 

Wysoką skuteczność preparatu zapewnia specjalna technologia produkcji, wykorzystująca otoczkowanie do ochrony substancji aktywnych przed degradacją w żołądku i przewodzie trawiennym. Ta ochronna osłona (otoczka) jest stopniowo rozpuszczana, aż dochodzi do całkowitego uwolnienia substancji czynnej w organizmie w stanie jej najwyższej skuteczności. 

Skład:

  • siarczan glukozaminy
  • siarczan chondroityny (z chrząstki rekina)
  • dimetylosulfon (MSM)
  • L-karnityna
  • sztuczny słodzik
  • substancje naturalne, ekstrakt z ziół 
  • uzdatniona woda pitna

Instrukcja podawania preparatu:

Podaje się do wody do pojenia albo na stały składnik dawki żywieniowej w ilości 0,5 ml na 1 kg masy ciała. Przez 6 pierwszych dni podaje się podwójną dawkę, a potem obniża do przepisanej dawki. Podaje się z reguły przez okres 3 miesięcy. Podawanie powinno się powtarzać 1-3x na rok według potrzeb. Preparat ma gorzkawy smak, dlatego dzienną dawkę można podzielić na 2-3 aplikacje w ciągu dnia.

Preparat można łączyć i podawać jednocześnie z jakimkolwiek wyrobem marki BENEFEED®. Lista tych wyrobów znajduje się poniżej na tej stronie, jest tu jednak podane tylko jeden rodzaj opakowania każdego wyrobu. Inne opakowania znajdują się w odpowiedniej kategorii produktów.

Przechowywanie:

Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w oryginalnie zamkniętych opakowaniach. Po otwarciu należy stopniowo zużyć, wyrób nie nadaje się do długotrwałego przechowywania. Lekki osad pochodzi z zawartych w produkcie substancji naturalnych i nie stanowi wady wyrobu.

Parametry dodatkowe

Kategoria: CHONDROXAN
Gwarancja: 3 lata
Waga: 0.608 kg